Pracovné prostredie a Feng Shui AB Košice - Barca
Pracovné prostredie a Feng Shui princípy

Pracovné prostredie a Feng Shui

Spríjemnite si pocit pracovného prostredia zariadením svojej kancelárie v štýle feng shui. Feng shui nás učí, že sa máme zahľadieť do seba a viac vnímať svoje pocity a potreby. Kancelária je pre väčšinu z nás pracovným priestorom, kde trávime výraznú časť pracovného týždňa.

Preto je dobré sa zaoberať rušivými vplyvmi vo svojej kancelárii. Všetok neporiadok, ktorí sme doteraz akosi zámerne nevšímali podľa feng shui blokujú tok živej energie čchi. Absencia užitočnej energie nás doslova brzdí pri práci natoľko, že naše výkony zaostávajú o polovicu. Ako je zariadená kancelária, taká je efektivita pracovníkov.

Poriadok a čistota pre feng shui je prvoradá  

Veľký neporiadok na kancelárskom stole a jeho zlá poloha, obrazy na krivo, zvädnuté kvety, hlučná klimatizácia alebo vŕzgajúce dvere. Všetky tieto drobnosti nás doslova oberajú podvedome o užitočnú energiu a elán do práce. Pracovné prostredie a Feng Shui, staré veci, ktoré už nepoužívame nám blokujú prítomnosť, budúcnosť a tým aj tvorivosť.  Preto sa ich čo najskôr zbavte.

Kancelársky stôl by mal mať dostatočne veľkú pracovnú plochu. Sedenie by malo byť príjemné a predovšetkým treba mať dobrý výhľad na celú kanceláriu a všetky dvere do miestnosti. Pravidlo feng shui neodporúča sedieť oproti kolegovi, čo vo väčšine otvorených kancelárií sa nedodržuje.  Je vhodné sedieť pri okne a ak sa dá tak najlepšie bokom k oknu. V prípadoch najmä ak je kancelária v suteréne budovy sa zvykne sedenie umiestňovať pod okná alebo svetlíky, vyvarujte sa tomu. Znamená priamu kontamináciu a narúša prísun užitočnej energie zo slnka.

Staré známe, že sa nikdy neleží nohami vo dverách a nesedí chrbtom k dverám platí aj pre kancelárie. Rovnako nie je dobré sa usadiť medzi dvere a okno, údajne to vytvára stres. Pozor na preplnené kancelárie, najmä to poznáme z malých úradníckych kancelárií, zmenšujú priestor a spôsobujú stiesnený pocit. V prievane sa nepracuje dvakrát príjemne, preto okná by nemali byť priamo oproti dverám, čo vo väčšine budov je vylúčené.

Rastliny a kvety patria aj do kancelárií 

Feng shui a jeho princípy sú založené na kolobehu ročného obdobia a ľudského života. Odporúča sa zastúpenie prírodných materiálov z dreva a kovu na každom pracovisku. Nezabúdame ani na rastliny a kvety, ako orchidey, fikusy, amarylky a pod. Pracovné prostredie a Feng Shui, téma pre každú kanceláriu.

Interiérové doplnky z kryštálu, amulety a malé sošky slonov otočené chobotmi k dverám prinášajú pozitívnu energiu a prosperitu. Interiérové doplnky umiestňovať veľmi citlivo k zariadeniu daného prostredia. Väčšie množstvá najmä drobnejších doplnkov pôsobia naopak zberateľsky a rušivo.